حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

نکاتی که باید در خرید کفش رعایت کنید

در انتخاب و خرید کفش مناسب با وجود تنوع زیاد در زیبایی و مد روز بودن کفش، اولویت خرید آنها بیشتر است. رنگ، شکل، پاشنه و مدل کفش همه می توانند شما را برای خرید یک کفش ترغیب کند اما اگر بدانید که همین کفش ها ممکن است که چه عوارض بد و خطرناکی به دنبال داشته باشند شاید از خرید آنها منصرف شوید و معیارهای دیگری را مورد توجه قرار می دهید. در هنگام خرید کفش فقط به رنگ و مدل کفش نگاه نکنید و مد گرا نباشید ،و به راحتی و استاندارد بودن آن کفش نیز توجه بفرمایید. زیرا سلامت پاهای شما به کفش شما نیز بستگی دارد و سلامت پاها بر سلامت کل بدن موثر است.

برای پای راست کفش بخرید

برخی از افراد سایز هر دو پا ممکن است یک اندازه نباشد  و ممکن است یکی از پاها بزرگ‌تر از دیگری باشد.برای پای کوچکتر می توانید از کفی طبی استفاده کنید.

 

اندازه کفش

قبل از خرید کفش حتما آن را بپوشید و سپس آن را خریداری کنید. زیرا ممکن است اندازه پاها تغییر کند. برای خرید کفش حتماً خودتان بروید و آن را در مغازه بپوشید و امتحان کنید و صرفاً به خاطر اینکه کفشی اندازه کفش قبلی تان است، آن را نخرید.

پنجه کفش

هنگام خرید کفش حتما به پنجه های آن توجه کنید و از خرید پنجه خیلی نازک و پهن خودداری کنید. انگشت‏های پای شما باید در کفش راحت بوده و روی هم قرار نگیرند. دقت کنید انگشت شست به اندازه کافی جا داشته باشد و راحت بتواند حرکت کند. کفش نباید آن قدر گشاد باشد که هنگام راه رفتن پاشنه پا از کفش بیرون بیاید.

رویه مناسب

کفشی با رویه مناسب بخرید. جنس رویه کفش باید نرم و قابل انعطاف باشد. کفش‏های چرمی‏، مناسب ترین جنس رویه هستند. کفش‏ هایی با رویه پلاستیکی مناسب نیست و موجب تعریق و بوی بد پا می‏شود. کفش‏ های پارچه‌ای و برزنتی هم برای فصول گرم سال انتخاب مناسبی هستند.

جنس کفش

بهترین جنس برای یک کفش جنس چرم است. قسمت بیرونی و خارجی کف کفش که با سطح زمین تماس دارد، باید از جنس محکم و با دوام بوده و سطح آن هم صاف و لیز نباشد. قسمت داخلی کفی باید نرم باشد تا پا در آن احساس راحتی کند.

پاشنه کفش

از خرید کفش های پاشنه بلند و یا خیلی تخت خودداری کنید. زیرا کفش‏های پاشنه کوتاه آسیب کمتری به پاها می‏رسانند، اما کفش‏های بدون پاشنه با کفی تخت مناسب نیستند. بهتر است پاشنه کفش باید بین ۵-۳ سانتی‌متر باشد.

نکته: خانمها در دوران بارداری باید کفش‌هایی بپوشند که فشار زیادی بر پا و ناحیه پشت وارد نکند. معمولا در این دوران، بین نیم تا یک نمره، تغییر سایز خواهند داشت که با توجه به این تغییر، باید کفشی مناسب انتخاب کنند.

خرید کفش برای اضافه وزن ها

اگر اضافه وزن دارید، پوشیدن کفش‌های تخت و راحت به شما توصیه‌ می‌شود. راه رفتن با کفش‌های پاشنه بلند برای کسانی‌ که اضافه وزن دارند باعث عدم تعادل می‌شود.

کفش کوتاه قدها

خانم‌هایی که قدی متوسط یا کوتاه همراه با اندامی متوسط و چاق دارند، بهتر است از کفش‌های پاشنه‌داری استفاده کنند که پاشنه‌هایش ضخیم و بلند است. استفاده از این کفش‌ها، باعث زیباتر شدن حرکات و برقراری تعادل بیشتر هنگام راه ‌رفتن می‌شود. ولی استفاده از کفش‌های پاشنه‌دار سوزنی برای این خانم‌ها مناسب نیست.

منبع: گروه صنعتی یحیی

حسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه