حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دناپلاس توربوشارژ؛ محصول احتمالی ایران‌خودرو

سایت خبرگزاری ایران‌جیب به تازگی مطلبی درمورد محصول آینده ایران‌خودرو منتشر کرده است. این خودروی احتمالی که دناپلاس توربوشارژر است، از ویژگی‌های جدیدی نسبت به مدل معمولی دناپلاس بهره‌مند می‌شود.

مدت‌ها حرفش بود، این‌که ایران‌خودرو یا سایپا چه زمانی اتومبیل‌های اتوماتیک و توربوشارژ به بازار عرضه می‌کنند؟ ایران‌خودرو به‌صورت محدود مدل اتوماتیک سورن را عرضه کرد اما استقبال چندان چشمگیر نبود. حالا که ایران‌خودرو مدل جدیدتر با امکانات بیشتر دنا را به نام دناپلاس به مشتریان تحویل داده، حرف از عرضه مدل توربوشارژر آن هم به میان آمده است.

به گزارش سایت ایران‌جیب، شرکت ایران خودرو با استفاده از تکنولوژي روز خودروسازان اروپایی، اقدام به طراحی و تولید تیپ جدیدي از خودروي دنا پلاس مجهز به موتور پرقدرت توربوشارژ کرده است.

دنا+ توربوشارژ گذشته از ویژگی‌های مشابه دناپلاس مثل زبان طراحی به‌روز، ایمنی و تجهیزات جدید از موتور پرقدرت مجهز به توربو شارژر بهره می‌برد. در حقیقت یکی از اهداف شرکت در عرضه این محصول، افزایش کارایی قواي محرکه خودروي دنا پلاس از طریق نصب سامانه توربوشارژ بر روي آن است. پیشرانه‌های توربوشارژ قدرت و شتاب بیشتری نسبت به مدل اتمسفریک (تنفس طبیعی) دارند. با این حال یکی از انتقادهایی که همیشه به این نوع پیشرانه‌ها وارد بوده، استهلاک و کم شدن عمر قطعات پیشرانه نسبت به مدل‌های تنفس طبیعی است.

مهم‌ترین تغییرات دناپلاس توربوشارژ نسبت به دناپلاس شامل:

  • نصب موتور توربوشارژ
  • استفاده از رینگ و تایر بزرگتر (۲۰۵٫۵۰٫۱۶) و ۵ پیچ
  • طرح رینگ آلومینیومی جدید
  • فرمان چرمی با دوخت قرمز
  • زیر پایی موکتی با آرم توربو و نوار قرمز رنگ
  • تغییر طرح سر دسته دنده

حسین ابراهیمی
ارسال دیدگاه